Datorita unei regretabile erori de interpretare a rezultatelor inregistrate la turneul final under 18 al Campionatelor Nationale de popice de la Petrila revenim cu informatiile oferite de federatia de specialitate.

.
La competitia dominata de reprezentantii municipiului Tg. Mures, care au castigat patru dintre cele sase titluri puse in joc, s-au intrecut 43 de sportivi si sportive.

Bernadette Seres, de la Electromures Romgaz Tg. Mures a ocupat primul loc la individual clasic, cu 534 popice doborate si la tandem, alaturi de coechipiera Timea Gal.

Erika Kali – Siderurgica Hunedoara s-a dovedit cea mai buna la sprint.

Noemi Budoi, de la acelasi club, a luat argintul la sprint si la tandem, impreuna cu invingatoarea de la individual clasic.

Celelalte medalii la fete au fost cucerite de Timea Gal – Electromures Romgaz Tg. Mures, argint, cu 521 p.d., la individual clasic, Noemi Budoi – Siderurgica Hunedoara, acelasi trofeu, dar la sprint, Budoi si Erika Kali, tot argint, la tandem, Katalin Bato – Electromures Romgaz Tg. Mures, bronz, cu 513 p.d, la individual clasic, Bernadette Seres – Timea Gal, acelasi club, la sprint, Cristina Popescu – Mihaela Marin – Rapid Bucuresti, Henrietta Suciu -Gabriela Nacu – Siderurgica Hunedoara, la tandem, de asemenea bronz.

In concursul baietilor s-au impus Levente Szasz, 533 popice doborate, la individual clasic, David Koto, la sprint, ambii de la Electromures Tg. Mures si tandemul Denis PaduraruMario Feier, reprezentantii clubului gazda Inter Petrila.
Podiumurile au fost completate de Denis Padurean-Inter Petrila, 531 p.d, Daniel Botezatu-Siderurgica Hunedoara, 529 p.d, la individual clasic, Dacian Bulgaru-Siderurgica Hunedoara, Zoltan Benke, Robert Andrasi-Electromures Tg. Mures, la sprint, Daniel Andrasi/Electromures Tg. Mures-Alexandru Sorin Mitru/CS Talmaciu, Alexandru Ionesi-Adrian Matei-Inter Petrila, George Mihasan-Adrian Gamba-CSM Campia Turzii, la tandem

Locurile 1-3  la Finala C.N. Ind.Clasic, Sprint şi Tandem la Tineret M/F , U18 din 06-07.02.2018 de la Petrila :

 

MASCULIN

Ind. Clasic

LOCUL I – SZASZ  TIBOR  LEVENTE – C.S. Electromures Tg. Mures-Tg. Mures. -30.09.2001

LOCUL II – PĂDUREAN  ALEXANDRU  DENIS – C.S. Inter Petrila – Petrila……. -11.08.2002

LOCUL III- BOTEZATU  NICOLAE  DANIEL -C.S. Siderurgica Hunedoara-Huned.-13.12.2000

 

 Ind. Sprint

LOCUL I  – KOTO  KALAMAN  DAVID- C.S.Electromureş Tg.Mureş -Tg.Mureş.. -08.10.2001

LOCUL II – BULGARU  DACIAN – C.S. Siderurgica Hunedoara – Hunedoara……-08.10.2002

LOCUL III – BENKE  ZOLTAN – C.S. Electromures Tg. Mures-Tg. Mures………… -27.11.2002

LOCUL III -ANDRASI DANIEL ROBERT -C.S. Electromures Tg. Mures-Tg. Mures -28.08.2001

                          

Tandem 

LOCUL I  – PĂDUREAN  ALEXANDRU  DENIS – C.S. Inter Petrila – Petrila……. -11.08.2002

FEIER  CLAUDIU  MARIO – C.S. Inter Petrila – Petrila………………..-18.04.2001

LOCUL II  – ANDRASI  DANIEL  -C.S. Electromures Tg. Mures-Tg. Mures, 28.08.2001

MITRU ALEXANDRU SORIN  -C.S. al Orasului Tălmaciu-Tămaciu-04.11.1999

LOCUL III – IONESI  ALEXANDRU  NATHANAEL  – C.S. Inter Petrila – Petrila….. -30.11.2001

MATEI  ADRIAN  NICOLAE – C.S. Inter Petrila, Petrila………-11.08.2002

LOCUL  III – MIHĂŞAN  CRISTIAN  MIHAI – C.S.M. CÂMPIA TURZII –C.Turzii-05.01.2001

GAMBA  ADRIAN  IONUŢ – C.S.M. CÂMPIA TURZII –C.Turzii……-28.08.2000

 

                                                                FEMININ

   Ind.Clasic

LOCUL I  – SERES  BERNADETT – C.S.Electromures Romgaz – Tg.Mures…..……- 04.04.2000

LOCUL II – GAL  BEATRIX  TIMEA – C.S.Electromures Romgaz – Tg.Mures…..- 04.12.1999

LOCUL III – BATO  JUDIT  KATALIN – C.S.Electromures Romgaz – Tg.Mures..-.26.03.2003

 

  Ind.Sprint

LOCUL I – KALI  ERIKA  MELINDA- C.S.Siderurgica Hunedoara -Hunedoara….- 29.04.2002

LOCUL II – BUDOI  NOEMI – C.S.Siderurgica Hunedoara -Hunedoara  25.09.2002                              .

LOCUL III- SERES  BERNADETT – C.S.Electromures Romgaz – Tg.Mures…..……- 04.04.2000

LOCUL III- GAL  BEATRIX  TIMEA – C.S.Electromures Romgaz – Tg.Mures..…..- 04.12.1999

 

   Tandem

LOCUL I  – GAL  BEATRIX  TIMEA – C.S.Electromures Romgaz -Tg.Mures…….- 04.12.1999

SERES  BERNADETT – C.S.Electromures Romgaz -Tg.Mures………..- 04.04.2000

LOCUL II – BUDOI  NOEMI – C.S.Siderurgica Hunedoara -Hunedoara……….….- 25.09.2002                    KALI  ERIKA  MELINDA- C.S.Siderurgica Hunedoara -Hunedoara….- 29.04.2002

LOCUL III – POPESCU CRISTINA MIHAELA- C.S. Rapid Bucuresti – Bucuresti….-04.06.2003

MARIN  DENISA  MIHAELA – C.S. Rapid Bucuresti – Bucuresti……..-19.12.2000

LOCUL III – SUCIU  HENRIETTA – C.S.Electromures Romgaz -Tg.Mures…..….- 05.11.2002

NACU ANDRADA – C.S.Siderurgica Hunedoara -Hunedoara- 12.10.2000

 

Oferim mai jos, in Galerie Foto, tabelele complete ale competitiei: