Sorin Dan Carstea, in dubla calitate de fotoreporter SportExtrapress si de Reporter ohne Grenzen Deutschland, s-a intors din Norvegia de la Supercupa Europei unde s-a numarat printre cei 44 fotografi acreditati la acest eveniment urias.

Am revenit dupa o calatorie de 64 ore si 10 minute – Bus , tren avion . A meritat toata osteneala si toti banii !

La Trondheim, in Norvegia, Real Madrid a castigat, marti seara, Supercupa Europei dupa un meci dramatic cu FC Sevilla, care i-a purtat de la agonie la extaz si invers pe suporterii celor doua echipe. Trofeul parea ca va merge in vitrina andaluzilor, care conduceau cu 2-1 in minutul 90, insa lucrurile au capatat o turnura spectaculoasa odata cu golul marcat de Sergio Ramos, in minutul 93, care a trimis disputa in prelungiri, acolo unde Real a mai punctat o data tot printr-un fundas, Daniel Carvajal, acesta aducand victoria madrilenilor cu un minut inainte ca duelul sa ajunga la loviturile de departajare. Cu siguranta, cei care au pariat online pe rasturnarea de scor au dat lovitura, in vreme ce rivalii lui Real Madrid vor spune cel mai probabil ca Los Blancos au avut din nou noroc. Echipa madrilena a invins cu 3-2 dupa prelungiri, castigand pentru a treia oara in istoria sa acest valoros trofeu.

ECHIPELE DE START

Real Madrid: Casilla – Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Marcelo – Casemiro, Lucas Vazquez, Kovacic; Morata, Isco, AsensioAntrenor: Zinedine Zidane

Sevilla: Sergio Rico – Mariano, Pareja, Carrico, Escudero – Kolodziejczak, Iborra, N’Zonzi; Vitolo, Kiyotake, ViettoAntrenor: Jorge Sampaoli

Sorin Dan Carstea s-a intors cu „tolba” plina de fotografii si instantanee interesante. Avem placerea sa va oferim o mica galerie cu imagini din Norvegia si de la Trondheim, de la meci.