Pandurii Targu Jiu au invins, vineri, in meciul disputat in deplasare cu Gaz Metan Medias, scor 3-1, intr-o partida din etapa a saptea din Liga I Orange. Echipa antrenata de Petre Grigoras a evoluat cu un jucator mai putin pe teren, dupa eliminarea lui Andrei Pitian, din minutul 77.

Au marcat: Llullaku 21′ (pen.) / Tucudean 34′, 43′, Mrzljak 90+4′. Andrei Pitian a fost eliminat de la oaspeti in minutul 77.

Gaz Metan Medias – Pandurii Targu Jiu 1-3
Gaz Metan Medias: Greab – Cretu, Susnjar, Trtovac, Romeo (Buzean 46′) – Zaharia, Cristea (Bic 46′) – Munteanu (Gavra 60′), Eric, Llullaku – Axente. Antrenor: Cristian Pustai.
Pandurii Targu Jiu: Lazar – Pleasca, Buijs, Vasiljevic, Grecu – Sanmartean, Mrzljak – Munteanu (Antal 73′), Voiculet (Herea 9′), Hlistei (Pitian 60′) – Tucudean. Antrenor: Petre Grigoras.

1-0: Llullaku a inscris fara probleme din lovitura de la 11 metri.
1-1: Atac rapid al echipei Pandurii, mingea a ajuns la Munteanu care i-a pasat lui Tucudean, care a reusit sa inscrie.
1-2: Trtovac a gresit si Tucudean a profita marcand pe finalul primei reprize.
1-3: Tucudean a pasat in careu pentru Mrzljak, care l-a invins pe Greab, la capatul unui contraatac.
Cartonase galbene: Trtovac 69′ / Hlistei 21′, Herea 69′.
Cartonase rosii: – / Pitian 77′.
Arbitri: Petrescu Radu (Bucuresti), Ghinguleac Adrian Radu (Bucuresti), Constantinescu Andrei (Bucuresti); rezerva: Botescu Dan Grigore (Bucuresti).
Observatori: Szekely Zoltan (Baia Mare), Ivan Marian (Brasov).
Stadion: Gaz Metan, Medias.