CFR Cluj – Viitorul Ovidiu; Stadion Dr. C-tin Radulescu, 7785 spectatori platitori, timp de primavara, gazon bun

CFR Cluj – Minca – T.Lopes Muresan Larie Camora – Deac Gomelt  ( 70 Rus )  – Omrani ( 55 Sorsa )  Paun ( 80 Sarbu )  Nouvier – Bud – Antrenor- Vasile Miriuta
Viitorul – Buzbuchi – Boli  Taru  Hodorogea Radoi ( 46 Casap ) – Purece ( 63 Ciobanu ) Nedelcu Benzar – Coman Morar Chitu ( 45 Vana ); Antrenor  Gh. Hagi
Brigada arbitri – La centru Istvan Kovacs ( Carei )  – asistenti S Georghe ( Suceava )-V Urzica ( P Neamt

Atmosfera de mare meci in Gruia pe fondul prezentei in tribuna  a noilor investitori, sperante reaprinse vis-a-vis de amintirea performantelor CFR-ului in grupele Ligii Campionilor.

Atacuri in valuri ale clujenilor-din primul minut al partidei in special prin tripleta Paun – Omrani – Bud culminand cu golul anulat pe motiv de offside inscris de Nouvier min 16.
Ambitionat de golul anulat, Nouvier ia o actiune pe cont propriu – in min. 21- ii paseaza lui Deac aflat pe centru stanga si fostul – actualul jucator al CFR-ului ( trecut si prin Bundesliga – Schalke 04) il lobeaza perfect pe Buzbuchi pentru 1-0 spre disperarea Regelui Hagi agitat la MAX pe margine pe intreaga desfasurare a partidei. Repriza se incheie cu sutul lui  Bud departe de ce se asteapta de la el.
Repriza a doua
Miriuta suna retragerea  – incercari de sut anemice ale lui Sorsa si Deac , ofensiva sterila a Viitorului – nici minutele de prelungire nu aduc nimic notabil pe teren – nici pe tabela si meciul se incheie cu echipa CFR-ului cantand impreuna cu galeria- alaturandu-se si presedintele Muresan si team managerul Panin in timp ce spre  poarta de iesire se indrepta limuzina noilor investitori, sigur placut impresionati de evolutia echipei CFR
Victorie care certifica prezenta CFR-ului in Play-off cu sanse clare la titlu.