Echipa locala de handbal masculin din Calarasi nu a reusit sa se impuna in fata celor de la CSM Bucuresti si a pierdut cu scorul de 28-34 (15-17), în Sala Sporturilor din Calarasi, în prima etapa acasa din acest campionat.

Calarasenii au avut un joc decent care nu a reusit sa se ridice la nivelul celor de la CSM Bucuresti.

Publicul de la Calarasi a fost plin de energie, ca de fiecare data, chiar daca echipa lor de suflet nu a reusit sa se impuna si sa scoata un scor favorabil.

Elevii lui Zvonko Sundowski au dominat jocul, chiar daca prima repriza s-a incheiat cu un rezultat echilibrat, 17-15 pentru CSM. In repriza a doua scorul a tot crescut, finalul de meci consemnand  34-28 pentru CSM Bucuresti.

Cel mai bun om al meciului a fost francezul Guillaume Saurina, interul stanga al CSM-ului reusind sa marcheze 13 goluri. De la bucuresteni s-a mai remarcat Humet, cu 8 goluri. De cealalta parte, cel mai bun marcator a fost Chikovani, cu 9 reusite.