CSM Bucuresti invinge a treia oara pe HC Rostov Don in Liga Campionilor la handbal feminin!

Detinatoarea Ligii Campionilor la handbal feminin, CSM Bucuresti, a inceput cu dreptul noua editie, intrecand pentru a treia oara in acest an pe HC Rostov Don. De data asta la trei goluri diferenta, 24-21, cu unul mai mult decat la pauza, 12-10.14568050_1199121526808291_5358449695317704287_n
Cu un alt antrenor pe banca, danezul Jakob Vestergaard, echipa noastra a condus din primul pana in ultimul minut, chiar si la patru lungimi, 24-20.
Tehnicianul oaspetelor a folosit o tactica falimentarea, atacul cu sapte jucatoare si fara portar, care l-a costat nu mai putin de trei goluri, doua dintre ele fiind inscrise de goalkeeperul nostru, Grubisic si unul de noua achizitie, Mehmedovic.14633526_1199684380085339_5364492289908233217_o
Au mai iesit in evidenta Gullden, MVP-ul final fourului precedentei editii, autoare a 6 goluri si portarul Ungureanu, folosita in ultimele 20 de minute, care si-a blocat adversarele prin cinci parade consecutive.
Au mai inscris: Mehmedovic, 5, Lobach, 4, Martin, 2, Torstensson, 2, Niombla, 2, Aylon-Sauvine, 1. Principala marcatoare a celor de la Rostov Don a fost Ilina, 6.
In celalalt meci din grupa, Gyori Audi Eto, cu doua norvegience in mare forma, Loke si proaspata achizitie Mork, autoare a 15 goluri, a intrecut formatia daneza FC Midtjylland cu 31-19. Echipa pe care o va intalni CSM in deplasare runda viitoare.